Ainavu Dārgumi
top_big_image
Aglonas bazilika
Latgale
Klausīties ainavu

Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika ir nozīmīgs katolicisma centrs un svētvieta. Baltā baznīca celta laika posmā no 1768. līdz 1780. gadam kā veltījums Svētajai Jaunavai Marijai. Dievnamu ieskauj svētceļotāju uzņemšanai paredzēts laukums, kurā izvietotas Krusta ceļa stacijas. Aglonas bazilika celta vēlīnā baroka stilā, dievnama interjerā saglabājušies 18. un 19. gadsimtā darinātie baznīcas iekārtas priekšmeti – kancele, ērģeles, biktssols, soli un sānu altāri. Īpaša ir svētglezna “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte” – pastāv uzskats, ka gleznai piemīt dziednieciskas spējas. To atsedz svinīgos gadījumos – reliģisku svētku laikā.

  • 1980. gadā pāvests Jānis Pāvils II piešķīra Aglonas baznīcai titulu “mazā bazilika” (basilica minoris), kas ir katoļu baznīcas goda nosaukums.
  • Zem Aglonas Dievmātes svētgleznas redzamas tūkstošiem votu jeb īpašu sudrabā atveidotu plāksnīšu roku, kāju, sirds un citās formās. Tās ir pateicības zīmes Aglonas Dievmātei par atsaukšanos lūgšanām, palīdzību izveseļošanās gadījumos un sarežģītās dzīves situācijās.

Citas Latgales ainavas

img1

Zilupes senleja

img1

Svētā Dominika Pasienes Romas katoļu baznīca

img1

Rāznas ezers

img1

Mākoņkalna apkārtne

img1

Lūznavas muiža

img1

Ludzas pilsēta ar ezeriem un pilsdrupām

img1

Latgales krucifikss lauku ainavā

img1

Daugavpils cietoksnis

img1

Daugavas loki

img1Atvērt visu ainavu
dārgumu sarakstu
Atvērt visu ainavu dārgumu sarakstu
next_btn