Ainavu Dārgumi
top_big_image
Daugavpils cietoksnis
Latgale
Klausīties ainavu

Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs, kurš saglabājies bez lielām pārmaiņām. Cietoksnis celts bijušo pilsētas nocietinājumu vietā. Ilgstošas celtniecības rezultātā tas izveidots kā vienots ansamblis, kas sastāv no galvenās daļas – citadeles ar ampīra un klasicisma apbūvi – un attīstītas aizsardzības sistēmas Daugavas labajā krastā un priekštilta nocietinājuma kreisajā krastā. Mūsdienās cietoksnis ir viens no pilsētas dzīvojamiem rajoniem. Restaurētas vairākas cietokšņa ēkas un objekti, labiekārtotas ielas un izveidots Marka Rotko mākslas centrs.

  • Cietoksni būvēja no 1810. līdz 1878. gadam, un tā pabeigšanas brīdī tas jau bija novecojis. Tas ir pēdējais uzbūvētais bastionu tipa cietoksnis Eiropā.
  • Kopš 2015. gada cietoksnī notiek Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”, kura laikā apmeklētāji var vērot rekonstruētu Lielās Franču armijas uzbrukumu cietoksnim un Krievijas impērijas armijas centienus cietoksni ienaidniekiem neatdot.
 

Atmiņas un iespaidi

Citas Latgales ainavas

img1

Zilupes senleja

img1

Svētā Dominika Pasienes Romas katoļu baznīca

img1

Rāznas ezers

img1

Mākoņkalna apkārtne

img1

Lūznavas muiža

img1

Ludzas pilsēta ar ezeriem un pilsdrupām

img1

Latgales krucifikss lauku ainavā

img1

Daugavas loki

img1

Aglonas bazilika

img1Atvērt visu ainavu
dārgumu sarakstu
Atvērt visu ainavu dārgumu sarakstu
next_btn