Ainavu Dārgumi
top_big_image
Daugavas loki
Latgale
Klausīties ainavu

Daugavas loki ir astoņi gleznaini līkumi – tā ir viena no retajām vietām, kur Daugavai saglabāts dabiskais tecējums. Daugavas senlejas posmā no Krāslavas līdz Naujenei izveidots dabas parks “Daugavas loki”, kura teritorijā atrodas izcili dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi – Daugavas senleja, Juzefovas muižas parks ar gravu, Vecpils pilskalns ar 13. gadsimta Livonijas ordeņa pilsdrupām un Markovas izziņu taka, kā arī Adamovas krauja, Daugavas vārti, Mālkalnes avots, Sandarišķu karengravas un Sproģu gravas, Ververu krauja, Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādža un citi nozīmīgi objekti.

  • Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā konstatēts vairāk nekā 800 augu sugu, no tām 50 ir īpaši aizsargājamas. Novērotas 139 putnu sugas, no kurām 33 ir īpaši aizsargājamas Latvijas un Eiropas nozīmes putnu sugas.
  • Dabas parks “Daugavas loki” ar Slutišķu sādžu un Markovas pilskalnu no 2011. gada ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.
  • Protestējot pret Daugavpils HES būvniecību, 1990. gados tika savākts vairāk nekā 30 000 parakstu. Pirmo reizi Padomju Savienībā tik vērienīgu industriālo projektu apturēja sabiedrības protesti.

Citas Latgales ainavas

img1

Zilupes senleja

img1

Svētā Dominika Pasienes Romas katoļu baznīca

img1

Rāznas ezers

img1

Mākoņkalna apkārtne

img1

Lūznavas muiža

img1

Ludzas pilsēta ar ezeriem un pilsdrupām

img1

Latgales krucifikss lauku ainavā

img1

Daugavpils cietoksnis

img1

Aglonas bazilika

img1Atvērt visu ainavu
dārgumu sarakstu
Atvērt visu ainavu dārgumu sarakstu
next_btn