Ainavu Dārgumi
top_big_image
Tērvetes parks ar pilskalnu
Zemgale
Klausīties ainavu

Tērvetes dabas parks dibināts 1977. gadā. Trešdaļu parka teritorijas aizņem Pasaku pasaule – Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs. Pastaigu takas ved latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku valstībā. Sprīdītis, Lutausis un citi Brigaderes lugu varoņi iedzīvināti koktēlnieku Krišjāņa Kugras un Ritvara Kalniņa skulptūrās. No Gulbju tilta var vērot Tērvetes upes senleju, turpat ir arī gleznainais Gulbju ezers. Par senākiem laikiem atgādina 19 metrus augstais Tērvetes pilskalns. Tas tika apdzīvots līdz 13. gadsimta beigām. Ainavā pilskalns iezīmējas ar izteikto siluetu un stāvajām nogāzēm.  

  • Tērvetes pilskalns tiek saukts arī par Cukurkalnu, tā iedēvēts 19. gadsimtā, jo vaļņa forma atgādinājusi cukurgalvu jeb cukura konusu – agrāk populāru cukura ražošanas formu.
  • Lai parādītu Tērvetes senvēsturi, balstoties uz arheoloģiskajiem pētījumiem, ir uzbūvēta daļa no koka pils, kas reiz bijusi Tērvetes pilskalnā. Darbi turpināsies, līdz pils tiks pilnībā rekonstruēta.
  • Nesen tapis Latvijā unikāls gājēju tilts no līmētām koka konstrukcijām un tikai no koka detaļām būvēta skatu platforma.

Atmiņas un iespaidi

Citas Zemgales ainavas

img1

Zemgales auglīgais līdzenums

img1

Saukas ezers un Sēlijas lauku sētas

img1

Rundāles pils ansamblis

img1

Mūsas un Mēmeles sateka un Bauskas pils

img1

Mežotne ar pilskalnu, muižu un parku Lielupes krastos

img1

Jelgavas pils, parks un Pilssala

img1

Daugavas un Pērses sateka un Kokneses parks ar viduslaiku pilsdrupām

img1

Daugava pie Klidziņas un Skrīveru dendroloģiskais parks

img1

Daugava ar Pļaviņu hidroelektrostaciju

img1Atvērt visu ainavu
dārgumu sarakstu
Atvērt visu ainavu dārgumu sarakstu
next_btn